Dosáhnete na hypotéku?

Spousta lidí pokládá sama sobě otázku, zda mají možnost dosáhnout na hypotéku. Není divu, že z toho máte obavy. Jelikož spousta lidí v dnešní době neprojde úzkým sítem, které si banky nastavili pro zájemce o své produkty. Oproti dřívějším dobám se podmínky pro získání hypotéky o hodně zpřísnili.

peníze

Pořád samozřejmě platí, že vám musí být více než 18 let. Dále musíte mít dostatečný příjem. To bývá v mnoha případech kamenem úrazu. Banky posuzují vaše příjmy velmi přísně. Chtějí mít jistotu, že budete schopni hypotéku v pohodě splácet. Pokud nepracujete na hlavní pracovní poměr nebo nemáte smlouvu na dobu neurčitou, v drtivé většině případů vám žádost zamítnou. Jiný případ samozřejmě je, pokud dotyčný pracuje jako OSVČ.

Pokud máte nějaké závazky v podobě dluhů, můžete si být také jistí, že s tím bude mít banka problém. Stejně tak, pokud jste v minulosti nezvládli splácet nějaký dluh včas a vše jméno nyní figuruje v registru dlužníků. V takovém případě vám bude žádost zamítnutá s téměř stoprocentní jistotou. Nejiný případ je, pokud jste pár let po skončení insolvence. Po dobu pěti let stále vaše jméno figuruje v registru a banky vám v takovém případě hypotéku neschválí.

Co v takovém případě? Můžete si zkusit zažádat o nebankovní hypotéku.

peníze

Je hodně lidí, kteří se nebankovním společnostem snaží spíše vyhýbat. Mají je totiž spojené s nekalými praktikami, vysokými úroky a nevýhodnými podmínkami. Ale ty doby už jsou dávno pryč. V dnešní době je tolik nebankovních společností, které nabízí financování, že mezi nimi vznikla velká konkurence. Tím pádem se musí předhánět v tom, kdo nabídne svým klientům výhodnější podmínky, aby měli dostatečnou klientelu. Pokud budete dobře hledat, můžete tedy i u nebankovní společnosti najít tak dobré podmínky, jako u bankovní společnosti. Jenom se toho nesmíte bát a jít do toho.