Fran Bow

Hra Fran Bow, tedy určitě není, nic pro slabé povahy. Možná je to celou stránkou hry, a trochu i o její dětské nevinnosti která vládne celou hrou, ve spojí s celým hororovým elementem. Hra je staršího vydání, tedy roku 2015, a je převážně brána, do tak zvané point and click kategorie her. Ale jedna věc je jasná, a to že styl této hry je krásně děsivý, a má na svou dobu, hodně do sebe. Hra začíná podivuhodně brutálně, kdy hlavní postava, malá holčička jménem Fran, a její kocour mister midnight, jsou nuceni utéct z jejich domova poté, co Fran našla své rodiče na podlaze, brutálně zavražděné.

Fran Bow studna

Po této uvítací scéně se ocitnete, v jakési dětské psychiatrické nemocnici, kde jsou Fran předepsány léky, které jí mají pomoci se vyrovnat s tím co se stalo, mezitím, jediné, co Fran chce je najít svého kocoura, který se prý při útěku ztratil. 

Léky, které byly vám, jako Fran předepsány, hrají ve hře jednu z nejdůležitějších mechanik. Když si Fran, totiž prášky vezme, uvidí svět, jak to říci, velice jinak. Většinou zalitý krví, s Monstry a všude okolo, ale také se tím mnoho věcí změní k lepšímu, a to že vám tento svět často pomůže rozluštit hádanky ve hře, anebo si dokonce udělat nové přátele.

Fran Bow Kočka

Hra, i když spadá do hororového žánru, se může zdát podivná, avšak mnoho lidí si toto vysvětluje tím, že vše vidíte z pohledu Fran, malého dítěte vlastně. Malé děti většinou vidí věci jinak, nechápou pojem strachu a toho co se může dít okolo nich, i proto se dá vysvětlit, že Fran se většinu času ve hře moc nebojí a zezačátku, všechno bere jen jako zlý sen. Samozřejmě, že příběh hry, je velice promýšlený, a zamotaně temný. Potkáte mnoho tak zvaných záporáků, které budete muset porazit, abyste se dostali ke konci hry, a tak i k velkému rozuzlení celého příběhu, za ten, za to opravdu a stoprocentně stojí.