Přeneste se spolu s námi do období renesance, kdy se muži více krášlili

Renesance přinesla do chmurného období středověku mnoho příznivých podnětů a kromě architektury a lepšího vztahu k přírodnímu bohatství to byla zejména móda. Stačí se zahledět na některé historické archiválie, například mistrovské malby, znázorňující některé zástupce nižší a střední šlechty, abyste odhalili řadu zajímavých momentů, Kupříkladu pánské oděvy a jejich ozdobné rukávce a límce a mimo jiné růžové košile a odhalená lýtka navlečená do tenkých punčoch.

stylové náramky na kotník

Mužské lýtko bylo v době renesančního rozkvětu významným podnětem pro ženské pokolení, ženy vnímaly tuto část mužského těla za velmi svůdnou a zároveň vypovídající o fyzické kondici, jinými slovy, kdo měl svalnatá lýtka, dalo se předpokládat, že na tom nebyl fyzicky nejhůř, a že bude i vhodným partnerem pro plození potomstva.

pánský náramek

V současné době se trend krášlit muže různými pánskými šperky Prima obchod navrací a svým způsobem i renesanci připomíná. Neoblékáme se sice do punčoch, nicméně někteří muži rádi nosí i šperky oblečené nad kotníkem. Velkým průkopníkem této cesty byl i zpěvák Daniel Nekonečný http://www.agenturaradost.cz/nekonecny-daniel/ a jít v jeho šlépějích neznamená slepě kopírovat jeho styl, nýbrž spíše vyzdvihnout přirozenou touhu po kráse i mužnosti. A že se muži zbavují ochlupení, není žádnou novinkou, holí si podpaží i hrudník a nezapomínají ani na svá lýtka.

Proč tedy mužům nedopřát ozdobný šperk – náramek navlečený na lýtku a omezovat se pouze na náramky zápěstní a na náhrdelníky? I mužské tělo vyniká krásnými tvary, zejména to přiměřeně svalnaté, o jehož proporce se dotyčná bytost stará prostřednictvím prvků zdravé výživy a vhodným sportem.

Nemějme tedy mužům za zlé, že se chtějí krášlit, a berme to tak, že i oni mají právo na to být atraktivní pro opačné pohlaví, a to nejen v pánském smokingu s kravatou, ale i v ležérním stylu s dřevěnými korálky či s náramky z nerezové oceli.