Víte, jak sekat trávu?

Je tady jaro a stačí, aby několikrát zapršelo a poté bylo pár slunečních dnů a tráva všude kolem poroste jako bláznivá. Než se nadějete, budete ji mít po kolena. Pokud máte kousek zahrádky, kterou rádi sekáte benzínovou sekačkou, protože je to srovnaný kus pozemku, na kterém už máte hustý, skoro anglický trávník, nebude posekání velký problém. Pokud ale máte velký pozemek u domku, který jste právě dostavěli a pozemek spíše než zahradu spíše připomíná džungli, budete mít s posekáním asi problém. Běžná sekačka někdy na bodláky nemusí být tím nejvhodnějším nástrojem a pokud se jedná i o rozlehlejší pozemek, zvažte, zda si na sekání trávy nenajmout firmu. Ceník sekání trávy vás jistě nezruinuje a pokud si ještě domluvíte odvoz posekané trávy, či porostu vůbec, budete nadšeni, kolika námahy vás může firma zbavit.

tráva

Pozemek, o který se rok dva nikdo nestará se rychle změní v zarostlou plochu, na které neporoste jen tráva, ale i náletové dřeviny, keře a bodláky, o kopřivách nemluvě. Pokud takový pozemek vlastníte, jistě je problematické jej alespoň jednou za rok posekat. Od toho jsou tu firmy jako Seceni-Mulcovani, které mají mnohem výkonnější stroje, než obyčejné sekačky na trávu. Tyto stroje si lehce poradí na nerovném terénu, ale i se schovanými kořeny či s bodláky se silnějším stonkem. Nechat si pozemek upravit touto firmou se vždy vyplatí.

tráva

Tráva ve městě značně snižuje teplotu prostředí ve městě. Pohlcuje sluneční paprsky a zadržuje dešťovou vodu. To ovšem neznamená, že ji vůbec nemáme kosit. Jen je důležité vědět, na jakou výšku máme trávu posekat, aby se z porostu při prvním horkém dni nestalo spáleniště, na kterém už tráva znovu nevyraší. Nejste-li si jistí jak trávu sekat, můžete pohledat na internetu nějaké dobré rady a řídit se jimi, jen tak docílíte krásného zeleného porostu.