Co je anglická zahrada?

Angličané obecně nemají příliš rádi moderní nábytek a vybavení domu. Najdete u nich spíše starší kousky, které bývají leckdy opravdu velmi cenné. Mají raději klasické materiály a dávají přednost kameni a dřevu před betonem a plastem či MDF deskami. Jejich vztah k moderním věcem je vidět nejen u nich doma, ale právě i na jejich zahradách. Jejich zahrady se velice liší od těch našich. I velmi bohatí lidé, kteří si mohou dovolit zahradníky, se podílí na pracích okolo zahrady.

Anglie zahrada

Jak taková zahrada vypadá?
U nás jsou velmi rozšířené různé obrubníky, které oddělují záhony, používáme betonové ploty a pletiva, případně ploty z moderních tvárnic. V Anglii nic takového nenajdete. Jednotlivé záhony spíše splývají, k oplocení pozemku nebo oddělení zahrady od domu se používají klasické zídky nebo dřevěné plaňky, ale určitě u nich nenajdete betonové ploty tak jako u nás. I Angličané si pěstují na zahradě plodiny, velkou část zahrady ale věnují budování okrasných záhonů.

anglická zahrada

Vybudovat tradiční anglickou zahradu je možné i u nás, ale výsledek samozřejmě nebude tak dokonalý. Je to dáno i podnebím, protože díky tým dešťům v Anglii bývají jejich zahrady zelenější. U nás není dobré sekat trávu na minimum, jak se říká na výšku anglického trávníku, protože častá sucha a velká vedra trávu pálí. Na internetu najdete mnoho inspirace jak má tradiční anglická zahrada vypadat. Chcete ji mít doma, ale nevíte si rady s tím jak ji začít budovat a jak rozvrhnout jednotlivé části? Když se řekne anglická zahrada, většina lidí přesně ví, co si pod tímto pojmem mají představit. Anglická zahrada – návrh od architekta je nejlepší řešení. Právě zahradní architekt se vyzná v rostlinách a dokáže vmyslet jedinečný návrh přesně pro vaši zahradu. Je dobré se na něj obrátit v případě že chcete dokonalou zahradu bez kompromisů.