Jak se chránit během menstruace

Co používáte během menstruace?
Většina žen používá vložky či tampony, protože jsou tak zvyklé od svých maminek. Jde o nejrozšířenější pomůcky po celém světě a tak není divu že jsou natolik oblíbené. Jejich používání ale není úplně zdravé. podle průzkumů mohou tampony způsobovat nejen větší bolesti břicha, ale i záněty. Je to způsobeno tím, že tampony i vložky jsou chemicky bělené a obsahují menší částice plastu. Je lepší používat ekologičtější zdravotní pomůcky, jako je například kalíšek nebo kalhotky.

světlé kalhotky

Menstruační kalhotky z nanovlákna jsou skvělou volbou pro ženy v kterémkoliv věku. Hodí se od první menstruace, nezpůsobují žádné zdravotní problémy a díky několika savým vrstvám jsou vhodné i pro silnou menstruaci. Kalhotky dokážou spolehlivě pojmout menstruační krev za několik hodin, aniž by cokoliv proteklo ven. Díky tomu jsou stále populárnější. Jejich nošení je pohodlné, a kalhotky jsou velmi diskrétní. Není třeba se jich bát, protože je stačí namočit a potom vyprat normálně v pračce.

vložky a tampony

Kolik jich koupit?
Při výběru kalhotek je potřeba vzít v potaz intenzitu krvácení a délku menstruace. Od toho se odbíjí to, kolik kalhotek budete potřebovat. Většina žen se jich zpočátku bála a proto si koupily třeba dva kusy. Jakmile ale žena zjistí že jsou kalhotky opravdu tak pohodlné a že jejich údržba není tak strašná jak si myslela, koupí si další. Je těžké předem odhadnout kolik byste si jich měla koupit, to zjistíte až časem. Jedny kalhotky vydrží zhruba stejně dlouho jako tampony, ale je potřeba vychytat jak dlouho vydrží vám. Kalhotky už se prodávají i v krajkové variantě a v mnoha barvách, takže co se týče designu, rozhodně máte na výběr. Z dlouhodobého hlediska navíc ušetříte, protože kalhotky vydrží při správné péči minimálně několik měsíců. Zamilujete si je od první menstruace.