Úklid po malířích nechte na raději profesionálech

Nechali jste si vymalovat byt a přichází na řadu to nejobtížnější – úklid a zabydlení v novém prostředí? Pak byste mohli některé z těchto pracovních aktivit přenechat profesionálům. Co by se vám mohlo přihodit, pokud byste se do toho pustili sami, když se vám zdá, že úklid po malování cena je zbytečnou investicí z rodinného rozpočtu?

malířské potřeby

Zlomenina pánve či krčku kyčelního kloubu – neradi tu zvěstujeme nějaká negativní proroctví, ale zkušenost některých lidí potvrzuje, že k tomu může dojít zejména tehdy, pokud se odstraňuje starý nátěr. Kvůli tomu se sice pokládají na podlahu různé fólie, papírový karton, staré časopisy či textilie, které nasáknou seškrábanou mokrou malbu, ale tím se na podlaze vytvoří velmi kluzká a mazlavá hmota. Uklouznout po ní je velice snadné a prudký pád na tvrdou podlahu z vás může udělat i trvale invalidní osoby.

malíř pokojů

Plísně – při malování se vytváří v obytných prostorách mnoho vlhkosti, a při zhoršeném větrání se tu mohou vyskytovat i plísně. Vdechování jejich toxických spor není nic příjemného ani zdravého, náchylní k onemocnění jsou zejména alergici a chronicky nemocní lidé. Úklidová firma bývá na takovéto situace připravena a používá i vhodné dezinfekční prostředky.

Pád z oknasoučástí úklidu po malířích bývá i mytí oken, parapetů a okenních rámů. Zdá se to celkem jednoduché – otevřete okno, vystoupáte na horní plochu skládacích štaflí a začnete stírat hadrem či stěrkou nánosy malby a nečistot z okenního skla. Jenže vám podklouzne noha nebo štafle poposkočí po podlaze, ztratíte rovnováhu a stane se z vás létající objekt. Jenže nemáte křídla a dopadne to všelijak. Pokud bydlíte v přízemí, pád z necelých dvou metrů vám přivodí jen pár modřin a trochu si zanadáváte, a v zásadě o nic nejde, jenže ze šestého podlaží se pravděpodobně domů již nevrátíte.

Nechte raději úklid po malířích na profesionálech, pro vás je to klidnější, pohodovější a hlavně bezpečnější procedura.