Jak vybírat náplň do elektronické cigarety?

Pokud si nekupujete jednorázové elektronické cigarety, tak víte, že elektronická cigareta nemůže fungovat bez náplně do elektronické cigarety. Elektronické cigarety se skládají ze základních částí, a to je baterie, cartridge, v kterém je přítomné žhavení a prostorem, do kterého se dává liquid, neboli náplň.

Je mezi náplněmi nějaký rozdíl? Je, a to dost velký.

elektronické cigarety

Od doby, co elektronické cigarety začalo používat více a více lidí se posunula i výroba jednotlivých náplní do elektronických cigaret. Záleží na tom, jaké zařízení máte, podle toho byste měli vybírat svou náplň. Ne všechny náplně jsou vhodné do všech elektronických cigaret.

Samozřejmě si vybíráte náplň podle chuti. Nechcete určitě kouřit něco, co vám nechutná. V dnešní době je na trhu nepřeberné množství různých náplní s nejrůznějšími příchutěmi, takže si vybere opravdu i ten nejnáročnější uživatel. Na výběr máte jak tabákové náplně, tak ovocné, tak i jiné sladké příchutě, jako je třeba čokoláda nebo vanilka. Spousta lidí přechází na elektronické cigarety právě z důvodu velkého výběru příchutí. Ochucené klasické cigarety jsou v Evropské unii zakázané, tudíž jediný způsob, jak kouřit něco, co není čistě tabákové, jsou elektronické cigarety, jelikož již byl schválen zákon, který zakazuje prodej ochucených náplní do nahřívacích zařízení.

cigarety

Dále vybíráte podle obsahu nikotinu. Většina náplní se prodává v různé síle. Existují samozřejmě i beznikotinové verze a poté s různou silou. Nejsilnější náplně mají obvykle 20mg nikotinu a jsou určeny pro silné kuřáky.

Velmi podstatné pro vás je, jakou má náplň poměr PG a VG. PG je nositelem chuti liquidu, VG zase způsobuje to, že můžete vyfukovat hustý dým. Ty s větším obsahem PG jsou určeny do menších pod zařízení, z kterých potahujete stylem pusa plíce. Náplně s vysokým obsahem VG by mohli tyto systémy ucpat a mohli by se začít přepalovat.