Betonový plot chrání soukromí na frekventované cyklostezce

Vlastníte rodinný dům či rekreační chatu někde v okolí Prahy, například v Posázaví či v okolí Berounky, kudy vede frekventovaná cyklostezka? Takových lidí je celá řada a možná, že i právě vy máte osobní zkušenost s cyklisty, kteří se prohání za vaším domem v hojném počtu, řekněme v desítkách až stovkách za den. Cyklistika je v naší zemi jedním z nejoblíbenějších sportů a prokazuje to i síť cyklotras, která patří v jejich počtu, značení i vypovídající hodnotě ke světové špičce.

betonový plot

Cyklistice se věnují i celé rodiny a objevují mnohdy neznámé terény, což se samozřejmě týká i okolí Prahy. A právě zmíněné okolí Sázavy a Berounky, Mělnicko a Slánsko, CHKO Kokořínsko – Máchův kraj, Divoká Šárka či Přírodní park Džbán patří k nejkrásnějším oblastem ve střední Evropě.

Jestliže se nachází váš pozemek na okraji frekventované cyklostezky, nemusí vám být vůbec příjemné posezení na zahradě s vašimi hosty, anebo koupání v bazénu či opalování na dece, rozložené na trávníku, kde mohou mít ženy svlečený i horní díl plavek. Jste tu pak jako ve výkladní skříni a někdo si vás může i nafilmovat nebo vyfotit a tato data prezentovat na sociálních sítích, čemuž se lze jen stěží ubránit.

cihlová zeď

Čemu se ale ubránit dá, je zajištění soukromí betonovými ploty z Prahy. Tímto způsobem zabezpečíte celou zahradu právě v místech největšího pohybu cyklistů, a ti pak nebudou mít šanci sledovat vůbec nic. Maximálně, pokud cíleně plot budou chtít přelézt, což je ale v takových situacích prakticky vyloučeno.

Betonové ploty se staví většinou na klíč, protože se jedná sice o rychlou akci, ale s velmi těžkými stavebními komponenty, kde je zapotřebí mechanizace. Ovšem troufáte-li si na výstavbu sami, stačí objednat potřebný materiál a můžete se pustit do práce. Betonový plot lze také doplnit dřevem nebo kovovými mřížemi, můžete před něj předsadit živý plot, a co je podstatné, tento výrobek nevyžaduje prakticky žádnou údržbu.