Proč tolik povyku kolem testosteronu


Zaregistrovali jste, že v současné době je v populaci velké procento mužů v produktivním věku, kteří nemají zájem o sex? Tato mužská frigidita přitom nebyla obvyklá ještě před pouhými dvaceti, třiceti lety, tehdy bylo spíše zvykem, že se do sexu nechtělo ženám, a díky tomu také kolovaly ve společnosti různé trapné, rádoby humorné zkazky, že je bolí hlava vždy, když se schyluje k postelové scéně. Nadržení muži měli tehdy stále dostatek testosteronu a nasvědčovala tomu hlavně doba devadesátých let, považovaná za dobu volnosti a rozletu, kdy se prolomila hradba reálného socialismu a lidé toužili více cestovat a podnikat.

přetížená žena

Jenže doba se změnila, ale bohužel ne k lepšímu. Dnes jsme doslova na každém kroku pohlceni stresem. Stresujeme se doma, na pracovišti, ve škole, a dokonce i v obchodě nebo na ulici, a co je opravdu trapné, i na dovolené.

stres je zabiják

Vystresovaný člověk produkuje příliš mnoho stresových hormonů, a jestliže je tento stav dlouhodobý (chronický), začnou se projevovat první známky adrenální únavy nadledvinek, a tam patří nejen ztráta libida a problém s erekcí, ale i další projevy deficitu testosteronu, například svalová únava, ztráta svalové hmoty, nabírání tuku, hlavně na břiše a na zadku, lenivost, apatie, depresivní stavy, zažívací problémy, a koneckonců i závažnější onemocnění. U mužů se tomu říká mužský přechod, a když přijde předčasně, je to opravdu průšvih.

Naštěstí se tomu dá zabránit docela efektivně, především změnou jídelníčku do zdravější podoby (pomohou například i prodejny zdravé výživy), snahou o eliminaci stresových vlivů a také zvyšováním testosteronu pomocí adaptogenních bylinek. Prodej testosteronu https://www.army-nutrition.cz/obchod/ se tedy netýká přímo prodeje hormonu jako takového, ale prodeje bylin, s nimiž lze docílit ztracené hormonální rovnováhy a navrátit vašemu tělu správný rytmus a řád.