Sypané čaje, záruka kvality


V České republice si pod pojmem čaj každý představí pytlík, který vytáhne s krabičky, která sotva drží při sobě. Takto naučení jsme už od útlého dětství, a pokud jste nebydleli na dědině, tak nejspíš žádný jiný čaj neznáte. Není se však čemu divit, v dřívějších dobách byl každý rád i za tyto čaje a nikdo kvalitu neřešil. Na vesnicích se čaje dělali po domácku a každý si během roku nasbíral byliny, které po sléze usušil na čaj. Jednalo se o heřmánek, maliník, kopřivy a také kotvičník. Zárukou bylo, že jste věděli, co je v čaji obsaženo a že je zdraví. V dnešní době je dobré se vyhnout čajům, které prodávají hypermarkety a je lepšíš se zaměřit na sypaný čaj od osvědčených prodejců.

sypaný čaj

Sypané čaje mají mnoho výhod a mohou nabídnout každému člověku jinak silný čaj. Prodávají se v nejrůznějších baleních a bude jen na vás, jaké si objednáte. Na začátku je dobré volit u čajů menší gramáže, ať je můžete vyzkoušet a po sléze si koupit balení větší. Sypaných čajů je neuvěřitelné množství a můžete tak vybírat celé hodiny, než narazíte na ten, co se vám líbí. Mezi standardní čaje patří čaje černé, bylinné, zelené a také bílé. Dále jsou ve velké míře rozšířeny také čaje ledové a maté.

sypaný čaj

Pokud jste jak se říká pijani čajů, tak neváhejte a objednejte si rovnou degustační balíčky čajů, ať můžete vyzkoušet od každého něco. Věřte, že čaje jsou důležitým nápojem, a to nejen v případě nemoci. I díky tomu se dožívají v Indii a Číně vysokého věku a mají minimum nemocí. Velký bum jsou nyní čaje kvetoucí, které když zalijete horkou vodou, tak vám dle názvu vykvetou. Jedná se o perfektní efekt pro návštěvu či při podzimním odpočinku. Pokud nejste velcí pijani čajů, tak děláte velkou chybu a zkuste čaje zařadit do vašeho pitného režimu. Rozhodně neprohloupíte a ba naopak se vám zlepší zdraví a duševní pohoda.