Velká nehoda

Jaký máte postoj k technice a elektru? Je opravdu hodně lidí, kteří vůbec nemají techniku a elektro rádi, a to z toho důvodu, že jim třeba bere jejich drahocenný čas. A jak je všeobecné známo, tak v poslední obě je čas velmi vzácný a drahocenný. Já chápu, že nám na jednu stranu zase technika opravdu usnadňuje život, a to v mnoha ohledech. A to například v dopravě anebo v komunikaci. Protože opravdu neznám nic rychlejšího, než když si někomu zavoláte a potřebujete mu něco důležitého říct. Není to jak v minulosti, kdybyste museli poslat dopis nebo pohled a čekat dva dny, než vám někdo odpoví.

Kvůli toustům soused měl nehodu.

A někdy jste čekali dokonce i tři nebo čtyři dny, Záleželo na tom, jak je i počasí. Protože prý v horším počasí nechodili pošťáci. V dřívějších dobách to bylo úplně normální, dnes se to asi možná neděje. Ale ten zase tem, kdo nemá rád techniku, tak je takové spíše retro anebo je zastaralý. Anebo má s technikou opravdu špatné zkušenosti. A to například můj soused. Protože můj soused měl tak velikou smůlu, že už dvakrát vyhořel. Taková smůla, že snad tomu ani nejde uvěřit. Že by špatné pojistky? Jednou soused vyhořel od rychlovarné konvice a jednou se stala nemilá nehoda od toustovače.

Sousedovi konvice shořela.

Sice chápu, že má velice špatné zkušenosti s technikou a vším okolo, ale to přece neznamená, že se mu to stalo schválně nebo ho někdo proklel. Protože soused si myslel, že ho někdo proklel, aby vyhořel. Tohle by snad asi nikdo neudělal. Proklet starého člověka? Podle mě je to blbost. Je samozřejmě hloupé. Ale já si myslím, že když člověk pochopí, že technika neubližuje ale spíše pomáhá, tak možná získá k technice jiný názor a pohled. Navíc můj soused používá mobilní telefon a mikrovlnou troubu a má také televizi, takže on snad ani neví, že je to taková skvělá technika, že bez které by se opravdu žádný člověk už asi na světě neobešel. Věřte, že elektro je v mnoha ohledech velmi skvělá a já bych se bez ní opravdu neobešla.