Vyčistěte si koberec a čalounění sedací soupravy sami dle videa z YouTube

Čištění koberců je dnes velký byznys, protože koberec nelze prakticky udržet v čistotě pouze běžným sáčkovým vysavačem, a alespoň občas potřebujete jeho vlákna vyčistit důkladněji nějakým výkonným strojem. Vyčištění koberce také není zadarmo, a chcete-li se této placené proceduře vyhnout, můžete to provést sami, jen to chce vědět, jak.

čištění koberců

Můžete se inspirovat některými zveřejněnými poznatky na YouTube, na toto téma je tam spousta příspěvků, v nichž se objevují rady, jak spolehlivě zbavit koberec skvrn od kávy, červeného vína, rtěnky, čalamády, kečupu, rostlinného oleje, rozlité polévky, pomerančového džusu, žvýkačky, bonbónů, čokolády a mimo jiné i typického odéru, který připomíná týden nemytá propocená chodidla, což je typické zejména pro koberce, kde se chodí naboso nebo ve zpocených ponožkách.

kanál YouTube

Efektivního čištění koberců docílíte zejména průmyslovým vysavačem, který nasává i tekutiny do sběrné nádoby. Provedete to tak, že ručně pomocí vhodně drsného kartáče koberec vykartáčujete směsí složené z vody, přípravku na čištění koberců, sody na praní a malého množství octa, načež následně ihned vykartáčovanou nečistotu odsajete zmíněným vysavačem.

Videa z YouTube

Některá videa z YouTube vám poradí, jak si počínat i se skvrnami staršími a zašlými, a jak vhodně kombinovat čisticí přípravky na různé typy organických materiálů. Jestliže objevíte skutečně fungující metodu, video si raději ihned někam uložte pomocí video downloaderu, protože se může stát, že ze sociálních sítí nadobro zmizí. Může jej odstranit jeho majitel bez udání důvodu, a vy pak budete mít prostě smůlu. Stažená videa vám pak mohou posloužit i poměrně dlouhou dobu, anebo je můžete nabídnout i vašim přátelům, kterým se také mohou hodit. Stahování videa je bezplatné a stáhnout si je můžete v původní kvalitě a rozlišení.