Jaký je nejlepší filtrační písek


Pokud chceme mít v bazénu čistou vodu po celou sezónu, musíme použít mimo jiné i filtrační zařízení. Bez něj se v našich podmínkách zkrátka neobejdeme. Otázkou však je, jaký typ filtru použijeme. Možností je mnoho, avšak zdaleka nejpoužívanější je ten pískový. Ovšem navzdory obecnému přesvědčení nelze použít jakýkoliv, který najdeme, alespoň tedy pokud chceme dosáhnout dobrých výsledků. Je potřeba, aby filtrační písek chlorito.cz měl své specifické vlastnosti, které se od toho běžného liší.

skok do bazénu

Jednou z nich je nižší podíl křemíkových částic. Ty mají totiž nižší absorpční schopnost a také se na ně tolik nevážou nečistoty. Proto je ideální takový, kde jich je minimum. Ten je však v našich končinách poměrně vzácný. Je tedy v podstatě nutné koupit speciální v obchodě. Další podmínkou je malá velikost částic, ovšem ne tak malá, aby se jednalo již o prach. Tím se zajistí velká třecí plocha, což znamená, že dokáže zachytit mnohem více nečistot. Díky tomu funguje lépe, vydrží déle a navíc není nutná tak častá výměna. Vyplatí se tedy i finančně.

filtrační zařízení

Bohužel je jasné, že písek s takovýmito specifikacemi u nás najdeme jen těžko. I to je důvod, proč je prakticky nezbytné zajít do specializovaného obchodu a koupit ten, který je k tomuto účelu určený. Tedy alespoň pokud chceme, aby nám filtrace fungovala skutečně naplno. To je také důvod, proč většině lidí tento typ filtru nefunguje tak, jak by měl. Ve snaze ušetřit používají běžný levný písek, který, ačkoliv samozřejmě nějaký účinek má, rozhodně není ani zdaleka tak dobrý jako ten, který je pro tento účel specificky prodáván.

Pokud tedy nejste s výkonem svého filtračního zařízení spokojeni, použití nevhodného písku může být jedním z důvodů. Proto je dobré se nad tím nejprve zamyslet a vyzkoušet, zda jiný typ nebude přeci jen fungovat lépe. Výměna vody v bazénu totiž není zrovna levná.